מדוע מומלץ להשתמש בשרת וירטואלי לאתר העסק שלך?

כיום, כבר ברור לכולנו, אין ספק כי ה"מציאות" האישית והעסקית שלנו מתגבשת ומתעצבת על ידי הטכנולוגיות המקיפות אותנו והן אלה המכתיבות לנו את האפשרויות העומדות בפנינו ואת מגבלות היכולות שלנו על ידי תכונותיהן ומגבלותיהן. העשורים האחרונים הפכו כמעט כל פעילות עסקית (שבעבר הייתה בגדר חלום בלבד) לאפשרית, זמינה ושמישה ובכך, פתחו לנו פתח לפעילויות מסוג שלא הכרנו בעבר. בד"כ, טכנולוגיה יוצרת מצב שבו מתעוררים צרכים חדשים השונים מאלו שעליהם ענתה הטכנולוגיה, הצרכים החדשים מולידים טכנולוגיה משופרת יותר וחוזר חלילה. אם תבחנו עקרון זה מקרוב, תגלו כי הוא נכון לגבי כל המצאה או טכנולוגיה שאנחנו מכירים, מהטלפון הסלולארי שלנו ועד לתחום שרתי אחסון אתרים.

שרת ייעודי מרוחק, שרת אחסון משותף או שרת וירטואלי?

כמו תחומים אחרים, גם תחום שרתי אחסון האתרים מושפע ממספר מגמות מקבילות הפועלות כיום בעולם. הבולטות שבהן הן מגמת הביג דאטה, מגמת המוביליות ומגמות מחשוב הענן והווירטואליזציה. כל אחת מהן וכולן גם יחד מעצבות את פתרונות האחסון המוצעים כיום לארגונים ובתי עסק. כאשר מדברים כיום על אחסון ועל שרתים, לרוב, מדברים על שרת ייעודי מרוחק, שרת אחסון משותף או שרת וירטואלי (המוכר לנו גם בשמותיו הנוספים, כמו שרת וירטואלי פרטי, VPS, שרת במחשוב ענן וכן הלאה). לכל אחד משיטות האחסון ורסיות משלה ושמות שונים (המשתנים בין ספקית שירות אחת לחברתה), אולם, בגדול, אלה הם מאפייני צורות האחסון השונות:

שרת ייעודי מרוחק

שרת שכל נפח האחסון הקיים בו וכל משאביו מוקצים אך ורק ללקוח אחד. בשל חוסר "שכנים" לשרת האבטחה בו נחשבת לטובה, תפעולו ותחזוקתו נעשים על ידי ספקית שירות האחסון ולרוב, ניהולו נעשה על ידי הלקוח עצמו או על ידי חברה במיקור חוץ המתמחה בכך. לעיתים, הניהול נעשה על ידי ספקית השירות עצמה, במסגרת חבילת השירות. עלותו יקרה בהרבה מעלות החלופות האחרות.

שרת אחסון משותף

פרט לשרת החינמי (שאף הוא, אגב, אחסון בשרת משותף J) זוהי האופציה הזולה מבין השלוש. על שרת אחד מאוחסנים מספר לקוחות, מה שמביא לפגיעות גבוהה שלו לבעיות אבטחה ולבעיות נוספות הנובעות מצורת אחסון זאת. למשל, עומסים של לקוח אחד המשפיעים על שאר הלקוחות בשרת וכד'. מחירו הזול, לכאורה, עלול להתגלות כיקר מידי עבורכם, כאשר אתם מגלים אתרו של שכנכם לשרת נחשב ליעד אטרקטיבי לפריצת האקרים או גורמים עויינים, ולכן, גם האתר שלכם ניזוק באופן קבוע.

שרת וירטואלי

לשרת זה ישנם כל יתרונותיהם של שתי שיטות האחסון הקודמות, אבל ללא החסרונות שלהם. הוא אמנם איננו זול כמו שרת אחסון שיתופי, אולם בד בבד עם כך הוא איננו פגיע לפריצה כמוהו, הוא מספק לכם יחידת מעטפת נפרדת משכניכם לשרת (בדומה לשרת הייעודי), אבל הוא איננו יקר כמו שרת ייעודי. לכל לקוח בשרת זה מוקצים משאבים משלו, כך שלמרות, שלכאורה, מדובר באחסון משותף, אין השפעה של פעילותו של לקוח אחד על שכניו לשרת. והיתרון האחרון (והטוב ביותר עבור עסקים) הוא גמישותו, המאפשרת לכם להגדיל או להקטין את המשאבים הנצרכים על פי הנסיבות/הדרישות המשתנות שלכם.

לסיכום:

שרת וירטואלי נחשב כיום לאופציה הטובה ביותר מבין שלוש האפשרויות הנפוצות כיום לאחסון אתר עסקי. יתרונותיו הרבים הופכים אותו לאטרקטיבי עבור כל לקוח שמחפש אחסון יציב, מאובטח ולא יקר.

התקשרו עכשיו

077-2105001